Fotografia (15)

Kryzys w fabryce WAGON

by

Ostrów Wielkopolski 17.03 - 28.08.2003 

Pracownicy ostrowskiej fabryki Wagon przez wiele miesięcy organizowali, wiece, strajki i marsze protestując przeciwko decyzjom słowackich właścicieli firmy. Kulminacyjnym punktem sporu okazał się czwartek 28.08.2003, kiedy przedstawiciel słowackich właścicieli fabryki został uratowany przed linczem przez przewodniczącego Solidarności ochroniarzy. Fot. PAP Remigiusz Sikora

Czytaj więcej...

Strajk w ZNTK

by

Poznań 7.07.2005 Załoga Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu rozpoczęła całodniowy protest. Robotnicy domagają się wypłacenia zaległego wynagrodzenia.

Fot.Remigiusz Sikora/APP

Czytaj więcej...

Lednica 2000

by

Apel III Tysiąclecia. Lednica 2000

Na Polach Lednickich od 1998 roku odbywają się spotkania młodzieży. Wybór fotografii wykonanych na przestrzeni kilku lat.

Czytaj więcej...

Sanktuarium Maryjne w Licheniu

by

Licheń Stary 23.05.1998. Do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu przybywa rocznie ok. miliona pielgrzymów. Do 2000 roku ma zostać ukończone Votum Dziękczynno Błagalne, w postaci Bazyliki, której budowa w przeważającej większości jest finansowana ze składek i datków wiernych.

Fot.PAP/CAF Remigiusz Sikora

Czytaj więcej...

Mumia pod rentgenem

by

Poznań 2.01.2000. Naukowcy w Instytucie Radiologii AM w Poznaniu prześwietlili zmumifikowane ciało kobiety o imieniu Haat sprzed blisko 2,5 - 3 tysiąca lat. Mumia została wypożyczona Muzeum Archeologicznemu w Poznaniu przez Berlińskie Muzeum Egiptologiczne.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS